Chrześcijaństwo w Polsce

Chrześcijaństwo to największa religia w naszym państwie, którą wyznaje około 90% Polaków. W naszym kraju dominuje przede wszystkim katolicyzm, jednak istnieją także mniejsze wspólnoty protestanckie, prawosławne lub ewangelikalne.

Chrześcijaństwo w naszym państwie ma długą historię, sięgającą aż do X wieku, kiedy to książę Mieszko I przyjął chrzest oraz przyjął wiarę katolicką. Od niniejszego momentu katolicyzm stał się dominującą religią w naszym państwie, a Polska stała się jednym spośród najważniejszych państw chrześcijańskich w Europie.

W ciągu wieków w naszym kraju zaistniało dużo kościołów i klasztorów, zaś dodatkowo wybitni duchowni, między innymi św. Jan Paweł II, jaki był pierwszym papieżem z naszego kraju lub jednym z najważniejszych przywódców Kościoła katolickiego w XX wieku.

Chrześcijaństwo w Polsce posiada również swe święta lub obyczajowości, takowe jak Wielkanoc, Boże Narodzenie, Boże Ciało lub wiele kolejnych. Niniejsze święta są obchodzone z wielkim szacunkiem oraz uroczystością, a mnóstwo z nich ma również własne unikalne zwyczaje lub obrzędy, charakterystyczne tylko dla Polski.

Chrześcijaństwo jest istotnym elementem kultury lub historii Polski, a Polacy w dużej mierze identyfikują się z niniejszą religią. Kościoły i wspólnoty religijne odgrywają istotną kwestię w życiu publicznym oraz kulturalnym naszego kraju, a ich wpływ jest widoczny w wielu dziedzinach życia publicznego lub prywatnego.

Oceń stronę

Ocena: 0.0/10 (0 głosów)

Komentarze:

Dodaj swój komentarz

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Www.wesoleskrzaty.edu.pl

Www.wesoleskrzaty.edu.pl »Dodano - 22.09.2018

Wiedza jest ogromnie cenna. Naturalnie mnóstwo osób się o owym przekonało. Chociażby istnieje stwierdzenie: ''wiedza to władza''. Znaczy to, iż posiadając jakąkolwiek wiedzę na mnóstwo tematów potrafimy w życiu wyjątkowo mnóstwo uzyskać i jest coraz toż więcej opcji przed nami. Dlatego warto od siebie wymagać. Sporo os... zobacz szczegóły wpisu »

Kalkulator opłacalności kopania

Kalkulator opłacalności kopan »Dodano - 29.09.2018

Uzyskanie efektów jest czymś o czym marzy dokładnie każdy. Niewątpliwie mówi się, iż pieniądze plus cała sfera materialna nie są najważniejsze, jednakże dzięki temu tak rzeczywiście człowiek może posiadać zagwarantowane lepsze warunki życia. Ludzie próbują wszelkich sposobów na to, żeby posiadać więcej pieniędzy. Przet... zobacz szczegóły wpisu »

Www.jak-wypelnic-pit-37.pl

Www.jak-wypelnic-pit-37.pl »Dodano - 30.09.2018

Obowiązki nie są zaledwie nieprzyjemną koniecznością. Mianowicie dzięki nim człowiek wie co jemu wolno, zaś czego nie plus co musi wykonywać. Reguły wbrew powiedzeniu nie są tylko po toż, żeby je łamać. Jest wręcz odwrotnie. Albowiem owo one dostarczają nam ład. Każdy w określonej grupie społecznej wie na co może sobie... zobacz szczegóły wpisu »

MoreWeb – Internet i Technologia

MoreWeb – Internet i Technolo »Dodano - 06.02.2019

Technika, tudzież także technologia są wszechobecne w dzisiejszych czasach. Wkradły się tak właściwie do wszelakiego chociażby najmniejszego aspektu. Trudno byłoby sobie wyobrazić funkcjonowanie bez owych nowoczesnych narzędzi. Poza owym rynek wyjątkowo by stał się ubogi. Dziś znaczna większość zawodów związana jest z ... zobacz szczegóły wpisu »

Ogłoszenia nieruchomości elbląg

Ogłoszenia nieruchomości elbl »Dodano - 16.09.2019

Internet przed każdym wytwarza ciąg opcji. Na pewno dzięki niemu komunikacja funkcjonuje bez większych kłopotów oraz co istotne na ogromną skalę. Gdyż można dotrzeć do ludzi w danym mieście, regionie, kraju, czy nawet na całym świecie. Oczywiście forma w której owo Państwo wykonają zależy od Państwa. Na pewno pisząc og... zobacz szczegóły wpisu »

Szkolenie podstawowe policja

Szkolenie podstawowe policja »Dodano - 12.08.2020

Naród jest wspólnotą ludzi, która wytworzyła się w procesie historycznym, co posiada swe podstawy w języku, obszarze, życiu gospodarczym i społecznym, kulturze, ale jeszcze świadomości owego kto należy do kraju. Wszelakie państwo jasno sprecyzowane prawa oraz obowiązki, ale także wyznaczone granice. Poza tym jednych od... zobacz szczegóły wpisu »

Aktualna gazetka lidl

Aktualna gazetka lidl »Dodano - 12.08.2020

Wykonując zakupy patrzy się przede wszystkim na owo, żeby wszystko jak najbardziej było doskonałej jakości, ale przy tym cena ma być niewygórowana. Niestety coraz więcej produktów idzie w górę. Jeżeli ktoś pragnie zaoszczędzić toż nie pozostaje nic innego jak wyłapywać promocje. Bez najmniejszych wątpliwości w tym aktu... zobacz szczegóły wpisu »

Twojwlasnyogrod.pl

Twojwlasnyogrod.pl »Dodano - 09.11.2022

Kontakt spośród naturą pożytecznie wpływa na zdrowie. Jest to jeden spośród rodzajów aktywności fizycznej. Uprawiając go hobbystycznie poprawia się własną kondycję. Mnóstwo badań wykazało, iż posiadając chociażby krótki kontakt spośród przyrodą człowiek jest bardziej skoncentrowany niż w mieście. Dodatkowo dbając o ogr... zobacz szczegóły wpisu »

Oprogramowanie

Oprogramowanie »Dodano - 23.02.2023

Wstyd pojawia się w różnorodnych sytuacjach. Jest on wynikiem naszego działania, czy też innych, którzy np. celowo wprowadzają nas w błąd. Wielokrotnie jednak wstyd pojawia się w wyniku niewiedzy. Jeżeli czegoś się nie wie w towarzystwie to wówczas staje się słabszym ogniwem. Zatem należy unikać takich sytuacji. Jedyny... zobacz szczegóły wpisu »

Promocje.pl - Okazje sprzedażowe

Promocje.pl - Okazje sprzedaż »Dodano - 01.08.2023

Szukasz sposobu na smart shopping? Promocje. pl to odpowiedź na Twe potrzeby! Na stronie http://promocje. pl oczekują na Ciebie niezliczone oferty promocyjne z rozmaitych kategorii. Odkryjesz tam zniżki na ubrania, elektronikę, kosmetyki, podróże lub dużo więcej. Przejrzyj aktualne promocje, porównaj ceny lub dobierz n... zobacz szczegóły wpisu »