Chrześcijaństwo w Polsce

Chrześcijaństwo to największa religia w naszym państwie, którą wyznaje około 90% Polaków. W naszym kraju dominuje przede wszystkim katolicyzm, jednak istnieją także mniejsze wspólnoty protestanckie, prawosławne lub ewangelikalne.

Chrześcijaństwo w naszym państwie ma długą historię, sięgającą aż do X wieku, kiedy to książę Mieszko I przyjął chrzest oraz przyjął wiarę katolicką. Od niniejszego momentu katolicyzm stał się dominującą religią w naszym państwie, a Polska stała się jednym spośród najważniejszych państw chrześcijańskich w Europie.

W ciągu wieków w naszym kraju zaistniało dużo kościołów i klasztorów, zaś dodatkowo wybitni duchowni, między innymi św. Jan Paweł II, jaki był pierwszym papieżem z naszego kraju lub jednym z najważniejszych przywódców Kościoła katolickiego w XX wieku.

Chrześcijaństwo w Polsce posiada również swe święta lub obyczajowości, takowe jak Wielkanoc, Boże Narodzenie, Boże Ciało lub wiele kolejnych. Niniejsze święta są obchodzone z wielkim szacunkiem oraz uroczystością, a mnóstwo z nich ma również własne unikalne zwyczaje lub obrzędy, charakterystyczne tylko dla Polski.

Chrześcijaństwo jest istotnym elementem kultury lub historii Polski, a Polacy w dużej mierze identyfikują się z niniejszą religią. Kościoły i wspólnoty religijne odgrywają istotną kwestię w życiu publicznym oraz kulturalnym naszego kraju, a ich wpływ jest widoczny w wielu dziedzinach życia publicznego lub prywatnego.

Oceń stronę

Ocena: 0.0/10 (0 głosów)

Komentarze:

Dodaj swój komentarz

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

SuperSlodycze.pl - słodycze dla firm

SuperSlodycze.pl - słodycze d »Dodano - 26.08.2017

Sklep internetowy Super Słodycze to świetne rozwiązanie dla osób, które szukają innowacyjnego pomysłu na reklamę. Zainteresowani klienci mogą zdecydować się na słodycze dla firm pod różną postacią. Polecane klientom są zwłaszcza lizaki, gumy, krówki oraz ciastka. Są one nie tylko smaczne, ale także bardzo funkcjonalne.... zobacz szczegóły wpisu »

alkohol domowy

alkohol domowy »Dodano - 14.01.2018

Obecnie rynek dostarcza wielu artykułów. Tak właściwie wszystko jest osiągalne. Szczególnie jeżeli planujemy zabawę to wówczas potrzebujemy wielu rzeczy. Na pewno jedną z ważniejszych jest alkohol. To dzięki niemu człowiek ma o morze lepszy humor plus jest bardziej otwarty. W supermarketach mamy wielce obszerny wybór t... zobacz szczegóły wpisu »

Ukryte oferty booking

Ukryte oferty booking »Dodano - 04.09.2018

Codzienność wymaga od człowieka nieustannego bycia w ruchu. Każdy tak właściwie musi być ciągle z kimś tudzież ciągle gdzieś. To załatwienie spraw jest bezustannie. Niestety to robi, iż człowiek wpada w błędne koło oraz tym samym zapomina o sobie. Faktem jest, iż ''praca ubogaca'', ale z niczym nie należy przesadzać. K... zobacz szczegóły wpisu »

CMS Agroturystyka

CMS Agroturystyka »Dodano - 25.09.2018

Turystyka jest dyscypliną wyjątkowo rozwiniętą i na pewno różnorodną. Obecnie mnóstwo osób decyduje się na jakiekolwiek atrakcje turystyczne, jednakże też za granicą. Wydaje im się to o wiele atrakcyjniejsze niźli owo co mają w kraju. Jest toż wyjątkowo mylne myślenie. Polska jest urzekająca i niezmiernie niejednolita.... zobacz szczegóły wpisu »

Http://www.abyzdrowie.pl

Http://www.abyzdrowie.pl »Dodano - 30.09.2018

Bezspornie ludzie powinni dbać o siebie pod względem fizycznym, tudzież dodatkowo psychicznym. Na pewno, aby być w dobrym zdrowiu to trzeba odpowiednio się odżywiać, zaś ponadto unikać stresu. Acz są to raptem poszczególne aspekty. Jest ich zdecydowanie więcej. Niestety, ale współcześnie przez zabieganie ludzie rzadko ... zobacz szczegóły wpisu »

Gmina Kamienna Góra

Gmina Kamienna Góra »Dodano - 30.09.2018

Pomaganie innym jest wspaniałą kwestią. Dzięki temuż posiadamy szansę na toż, ażeby społeczeństwo rozwijało się właściwie i w zupełnej harmonii. Ludzie chociażby nie zdają sobie sprawy z tegoż jak bardzo jest to ważne. Nie można być obojętnym na ludzką krzywdę. Poza tymże człowiek przenigdy nie wie w której złej sytuac... zobacz szczegóły wpisu »

Buscar numero de telefono

Buscar numero de telefono »Dodano - 18.10.2018

Należałoby posiadać świadomość tego co dzieje się naokoło nas. Dzięki temuż wszelki wie tak rzeczywiście na czym stoi. Tymczasem niepewność sprawia, że człowiek chwieje się tak właściwie sam ze sobą. Oznacza to, że np. nie wie co posiada robić w danej sytuacji. Dzisiejsza technologia pozwala na niezwykle dużo. Dzięki n... zobacz szczegóły wpisu »

ZUS PUE

ZUS PUE »Dodano - 27.08.2020

Technika jest dziedziną bezustannych przemian. Ludziom z wszelką gwarancją niełatwo jest za wszystkim zdążyć. Aczkolwiek nie potrzeba wiedzieć wszystkiego. Starczy wciąż szukać nowości, które uproszczą nam powszednie działanie. Bez najdrobniejszych kwestii to ZUS PUE bardzo pomaga w załatwianiu spraw połączonych z ową ... zobacz szczegóły wpisu »

Testy penetracyjne

Testy penetracyjne »Dodano - 25.11.2020

Technologia to wspaniała dziedzina która zapewnia ludzkości bardzo wiele opcji. Jej najdoskonalszym wyjściem jest internet. On zaciera granice oraz powoduje, że przestrzeń przestaje być przeszkodą. Ludzie łącząc się przez internet mogą widzieć się oraz rozmawiać poniekąd jeżeli są oddaleni o setki, a nawet tysiące kilo... zobacz szczegóły wpisu »

Postosfera - Blog postów internetowych

Postosfera - Blog postów inte »Dodano - 01.08.2023

Wyszukujesz miejsca, gdzie wyszukasz wartościowe posty na przeróżne tematy? Postosfera - Blog postów internetowych, jaki spełni Twoje pragnienia! Odwiedź http://postosfera. pl albo zanurz się w świecie fascynujących treści połączonych spośród podróżami, kulturą, zdrowiem, rozwojem osobistym oraz dużej ilości innymi dzi... zobacz szczegóły wpisu »